Podľa nových výskumov vedcov z University of Alberta môžu sociálne siete založené na polohe, ako napríklad Twitter, poskytnúť kritický prehľad a informácie pre reakciu na katastrofy.
 
Pomocou algoritmu strojového učenia na klasifikáciu príspevkov podľa obsahu, regiónu a sentimentu výskumníci skúmali tweety odoslané na Floride v roku 2017 počas hurikánu Irma, keď bolo evakuovaných viac ako šesť miliónov ľudí.

twitter
 
„Dokázali sme, že informácie o polohe vložené do tweetu môžu byť užitočné na získanie ďalších informácií o obsahu relevantnom pre politiku,“ povedal Darcy Reynard, U. a vedúci autor štúdie.
 
"Informácie môžu byť použité na rozvoj politiky počas katastrof a po nich. Tento proces má pravdepodobnosť, že zvýši presnosť odpovedí a pomôže účinným rozhodnutiam o prideľovaní zdrojov počas katastrofy a po nej."
 
Twitter poskytuje údaje v reálnom čase o skúsenostiach tých, ktorých sa katastrofa priamo týka.
 
Štúdia ukázala, že dlhšie tweety s väčšou pravdepodobnosťou zahŕňajú užitočný obsah založený na nálade alebo emocionálny obsah. Viac populárne tweety boli menej pravdepodobné, že obsahujú užitočné informácie o katastrofe, a negatívne pocity boli vyjadrené častejšie v oblastiach s mladými rodinami.

twitter
 
„Výskum využívajúci sociálne siete založené na polohe, ako je Twitter, má v porovnaní s inými platformami sociálnych médií ďalšiu výhodu, pretože tweety môžu obsahovať geopriestorovú zložku,“ povedal Reynard. "To nám umožňuje identifikovať polohu používateľa v čase vytvorenia tweetu , aby vedci mohli analyzovať nielen témy, o ktorých sa diskutuje, ale aj to, kde sa o nich diskutuje."
 
Štúdia, "Využitie sily strojového učenia: Môžu byť údaje zo služby Twitter užitočné pri rozhodovaní o prideľovaní zdrojov počas prírodnej katastrofy?" bola publikovaná v časti D Dopravný výskum: Doprava a životné prostredie .