John Bohannon objavuje prácu a príspevky ľudí vďaka systému strojového učenia postaveného na Primeri. "To robí toľko ako človek, keby človek mohol čítať 500 miliónov spravodajských článkov, 39 miliónov vedeckých prác, všetky Wikipédie, a potom napísať 70 000 biografických zhrnutí vedcov ." Dôvodom je to, že novinkou je, že by ste asi nikdy nevedeli o ich príspevkoch navštevovaním Wikipédie, ale vie, ako to napraviť.

wikipedie
 
Primer je v správach. Systém Primer bol vyškolený na vedeckých časopisoch. Nástroj na vyplňovanie rodových medzier sa nazýva Quicksilver. To môže spozorovať mnoho prehliadol vedec bez prítomnosti na Wikipédii. Cory Doctorow v Boing Boing povedal, že 18% biografických záznamov Wikipédie bolo o ženách a prevažná väčšina Wikipedikov boli muži.
 
Celý proces zahrnoval 30 000 záznamov Wikipédie, aby sa vytvoril model, ktorý mu umožnil identifikovať charakteristiky, ktoré vedca poznačujú encyklopedické začlenenie. Potom ťažil akademický vyhľadávač Semantic Scholar, aby identifikoval 200 000 autorov vedeckých prác .
 
Tom Simonite povedal v Wired : "Iba 18 percent jeho životopisov tvoria ženy. Prieskumy odhadujú, že 84 až 90 percent redaktorov Wikipédie sú muži ."
 
Vlastne, ak chytíte príbeh v Wired , rod fix je súčasťou väčšieho príbehu Quicksilveru, ktorý hľadá nevzhľadné medzery.

analýza
 
Vo väčšom obraze, blogované Bohannon, "Naším cieľom je pomôcť otvorenej dátovej výskumnej komunite budovať lepšie nástroje pre udržiavanie Wikipédie a Wikidata, počnúc vedeckým obsahom ."
 
Čo je to za opravu? Všimnite si, že Primer nie je o automatických fixátoroch. Povedal Simonite, "nemá v úmysle nikdy nechať Quicksilver autonómne pridať na stránku." Wired citoval CEO Primera, Sean Gourley. "Vždy sú ľudia v slučke." Popular Science povedal, "Quicksilver objaví vedcov, ktorí by mali mať Wikipedia články o nich a píše prvý návrh."